Firma Rehberinde Emlakçılar

Emlakçılık Hakkında

Emlakçı, tek ücret karşılığında, gayrimenkule ait sözleşmelerin yapması ile ilgili taraflar arasında aracılık etmeyi meslek edinmiş şahsa deniyor.

Borçlar Kanunu'nun alakalı maddelerinde gayrimenkul tellallığı ismi altında emlakçı sıfatı düzenleniyor. Borçlar Kanunu'na göre gayrimenkul tellallığı, tellalın tek ücret karşılığında başka tarafa tek sözleşmenin kurulması fırsatını göstermeyi veyahut ona tek kontrat müzakeresi için aracılık etmeyi borçlandığı tek kontrat olarak açıklanıyor. Buna göre, taraflar arasında gayrimenkule ait sözleşmelerin (kira, satım gibi) yapması konusunda, ücret karşılığında aracılık etmeyi meslek edinen kimseye "Gayrimenkul Tellalı" deniyor.

Emlak Firmaları

Kiralık-satılık evler, arsalar, villalar gibi gayrimenkullerin satılması ve kiralanması sırasında alıcı ve satıcı arasında iletişim kuran emlak firmalarıdır. Bu firmalara Emlakçılar sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bulunduğunuz ile göre de ….. ili/ilçesi emlakçıları diye arama yaparak ulaşabilirsiniz.

Emlak işi mi yapıyorsunuz?

Yukarıda tanımı yapılan işi yapıyorsanız firma ekle sayfasından firmanızı ekleyerek daha fazla müşteri kazanabilirsiniz. Firma rehberimizde binlerce firma arasında yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


©2016-2022 GOLD Firma Rehberi | İskenderun Firma Rehberi| İskenderun Web Tasarım