Firma Tanıtımı Nasıl Yapılır?

Firma Tanıtımı Nasıl Yaparım?

Potansiyel müşteriler firmanızla çalışmadan önce, onlar için ne yapabileceğinizi ve bunu yapmak için ne kadar nitelikli olduğunuzu bilmek istiyorlar. Sonuç olarak, şirket sunumu yeni müşteriler güvenli yardımcı önemli bir rol oynar. Sizler için firma tanıtımı nasıl yapılır, firmanızı tanıtarak daha fazla müşteriye nasıl ulaşabilirsiniz sorularına cevaplar vermeye çalıştık.

 

Firma Tanıtımının 5 Anahtarı

Firma tanıtım yazınızın daha fazla detaylar içermesi ve özgün olması gerekmektedir. Tanıtım yazınızı yazarken nelere dikkat etmelisiniz, nasıl daha fazla müşteri kazanırım gelin birlikte inceleyelim.

Öncelikle firmanızı Google maps ve yandex maps eklemeniz gerekir. https://business.google.com/ ve https://yandex.com/sprav/main?from=adv adreslerinden firmanızı haritalara kolayca ekleyebilirsiniz. Harita eklemesinden sonra doğrulama süresi birkaç hafta sürebilir.

Eğer websiteniz yoksa https://goldfirma.com/firma-ekle.html adresinden firmanızı ücretsiz eklediğinizde size özel bir sayfa oluşturulur.

Gelelim tanıtım yazınıza. Tanıtım yazınızda olmazsa olmaz  beş ana bölüm vardır. Bu bölümleri web sitenizde de kullanabilirsiniz. İşte onlar sırayla:

 

1. Hakkımızda-Şirket Hikayeniz

Hakkımızda bölümü, çok fazla ayrıntıya girmeden şirketinizle ilgili temel bilgilere yer vermelisiniz. Ne yaptığınızı ve bunu kimin için yaptığınızı kısaca açıklayın.

Şirketinizin kökeni hakkında, neden veya nasıl başladığı gibi ilginç bir hikayeniz varsa, bunu tanıtım yazınızda mutlaka paylaşın.

 

2. Ne Yapıyoruz-Hizmetler, Çözümler, Yetenekler

Temel yeteneklerinizi ve benzersizliğinizi açıklayın. Sadece benzer ürün veya hizmet sağlayan her şirket gibi ses varsa, potansiyel onlar ya da başka birini işe karar vermek zor bir zaman olacaktır.

 

Bu bölümde, bu gibi soruları ele:

  • Ne benzersiz yeteneği rakiplerinden ayrı ayarlar?
  • Potansiyel müşterilerinizin başka hiçbir yere ulaşamayacağı fikri mülkiyet, özel araçlar, özel dağıtım anlaşmaları var mı?
  • Ekibinizin umudu daha hızlı başarı elde yardımcı olabilir nadir becerileri var mı?
  • Altyapınız para kazanmak için umudu sağlayacak?

 

3. Biz Kimiz-Liderlik, Personel

Ekibinizin ilgili deneyimini işlevsel, kronolojik olmayan bir şekilde tanımlayın. Bu özgeçmişinizi her şeyi listelemek için zaman değil. Bunun yerine, neden senin umudu seni işe gerekir kalbine gitmek önemli öğeleri vurgulamak.

Eğer küçüksen, sorun değil. Danışmanlar ve küçük işletmeler genellikle dış ortakları kullanmak ve küçük bir destek personeli ile çalışır. Bu bilgileri ekleyin ve bunun kontrol edilen genel gider giderlerine yol açtığına dikkat edin – müşteriye doğrudan bir fayda.

Küçük bir işletme iseniz bir başka avantaj: projenize en iyi ve en parlak olanı koyacağınızı söyleyebilirsiniz. Şirketinizde bir müdür iseniz ve projeyi yönetiyorsanız, kişisel olarak yolun her adımında yer alacağınızı söyleyin. Kıdemli personel pitch bir proje olabilir büyük şirketlerin aksine, daha sonra bunu yapmak için genç personel atamak, proje çok deneyimli personel zaman ve dikkat alır emin olabilirsiniz.

 

4. Örnek Projeler-Vaka Çalışmaları, Müşteriler

Temsilci müşterilerin listesi, iş için yeni olmadığınızı göstermek için önemlidir. Bazı iyi bilinen isimler bırakarak böylece karar vericinin zihninde güvenlik duygusu aşılamak, güvenilirliğini artıracaktır. Eğer mevcut şirket adı altında veya bağımsız bir danışman olarak onlarla çalışmış sürece adıyla geçmiş müşterileri kullanmaktan kaçının.

Üzerinde çalıştığınız başarılı projeleri kısaca tanımlamak için bu fırsatı kullanın. Eğer yunuslama proje gibi örnekler kullanmayı deneyin. Bu sizin umudu bariz bir seçim olarak görmek yardımcı olacaktır.

Yaratıcılığınızı ve çözümlerinizi göstermek için dağıtabileceğiniz vaka çalışmaları oluşturun. Yeni müşteriler için, kitlenizi sizinle oturum açtıklarında ne alacaklarını göstermek için hoş bir paket alın. Bu Müşteri Memnuniyeti hakkında umudu aklında bir tohum bitkiler.

 

5. İnsanlar Ne Diyor – Görüşler

İşi yapabileceğini söylemek bir şeydir. Müşterilerin harika bir iş yaptığını söylemesi bambaşka bir şey. Mevcut veya geçmiş müşterilerinizden referansları toplayın ve bunları şirket sunumunuzda tırnak işaretleri olarak paylaşın.

Bir müşteri deneyiminin farklı yönleriyle konuşan güçlü referansları eklediğinizden emin olun. Onların proje için sizin ve ekibinizin seçtiğinizde, onlar güvenilir ellerde olacağını bilerek rahat hissetmek için umutları istiyorum.

Şirket tanıtımı için büyük referansları toplamak için bir kopyala/yapıştır yolu için Müşteri referans şablonu bakın.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


©2016-2022 GOLD Firma Rehberi | İskenderun Firma Rehberi| İskenderun Web Tasarım